Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Діяльність » плани » Впродовж найближчого десятиліття дорожники Донеччини планують прокласти понад 100 км нових автошляхів та відновити майже 2,5 тис. км зношених транспортних артерій

Впродовж найближчого десятиліття дорожники Донеччини планують прокласти понад 100 км нових автошляхів та відновити майже 2,5 тис. км зношених транспортних артерій

Службою автомобільних доріг у Донецькій області спільно з Департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації розроблено Програму розвитку автомобільних доріг загального користування на період 2016-2025 років.

За розрахунками експертів, приведення дорожньо-транспортної мережі Донецького краю у відповідність до сучасних стандартів коштуватиме державі понад 25 млрд грн.

Зокрема, заплановане будівництво та реконструкція доріг загального користування державного та місцевого значення вартуватиме державній скарбниці близько 7,8 млрд грн, капітальний та поточний середній ремонт – 13,3 млрд грн, поточний ремонт та утримання автошляхів – 3,9 млрд грн. Прораховані фахівцями витрати дозволять привести до належного експлуатаційного стану майже 2,5 тис. км автодоріг, а також прокласти щонайменше 100 км нових автотранспортних артерій.

За умови стабільного фінансування реалізація стратегічних завдань передбачає створення близько 10 тис. робочих місць у дорожній та суміжних галузях.  Джерелом фінансування має стати цільовий Державний дорожній фонд, що акумулюватиме видатки на фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг України.

«Дохідна частина цього фонду формується за рахунок надходжень від акцизного збору та ввізного мита на нафтопродукти, акцизного збору та ввізного мита з імпортованих на митну територію України транспортних засобів та шин до них. Кошти Державного дорожнього фонду України спрямовуються на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг державного значення та на дотацію територіальним дорожнім фондам для покриття дефіциту коштів на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. У складі обласних, міських, сільських та селищних бюджетів створюються територіальні дорожні фонди. Дохідна частина цих фондів формується за рахунок частини коштів Державного дорожнього фонду та інших надходжень до відповідних бюджетів», – йдеться у пояснювальній записці до Програми розвитку автомобільних доріг загального користування на період 2016-2025 років.

Враховуючи протяжність автомобільних доріг загального користування Донецької області, обсяг надходжень до Державного дорожнього фонду у 2016 році становитиме близько 1,7 млрд грн (при цьому потреба у коштах на наступний рік – 2,5 млрд грн, тобто розрахунковий дефіцит фінансування становить 0,8 млрд грн).

Прес-служба САД у Донецькій області