Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » події » Капітальний ремонт країни: у проекті бюджету на 2018 рік заплановано збільшення фінансування доріг до 40 млрд грн

Капітальний ремонт країни: у проекті бюджету на 2018 рік заплановано збільшення фінансування доріг до 40 млрд грн

«Якісні та відремонтовані дороги по всій Україні – це нова реальність, яка повинна стати нормою для кожного українця. І для досягнення цієї мети ми здійснюємо конкретні кроки – у проекті бюджету на 2018 рік заплановане збільшення фінансування доріг до 40 млрд грн. Переконаний, що за 3-5 років нам вдасться по-справжньому відновити дорожнє господарство в Україні!» – написав на своїй сторінці у Facebook Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Нагадаємо, на теренах країни триває реформа дорожньої галузі. Системні зміни передбачають децентралізоване управління вітчизняною мережею автошляхів загального користування, втілення нової моделі фінансування робіт із утримання та ремонтів доріг (зокрема, створення державного дорожнього фонду, співфінансування державним і місцевими бюджетами виконання дорожніх робіт, залучення інвестицій та фінансової допомоги від іноземних партнерів-донорів тощо), демонополізацію ринку робіт і послуг шляхом стимулювання конкуренції, формування інститутів незалежного інженерного контролю якості робіт і послуг, розбудову об’єктів придорожнього господарства на умовах державно-приватного партнерства тощо.

Як повідомляє Урядовий портал, наступного року видатки Державного бюджету України на дорожню інфраструктуру складуть 44 млрд грн, що на 11,8 млрд грн більше, ніж цього року. Зокрема, надходження до державного Дорожнього фонду мають скласти 32,6 млрд грн з можливістю збільшення при перевиконанні надходжень від митних платежів. З Державного бюджету буде виділено на будівництво та реконструкцію автомобільних доріг загального користування за маршрутом Львів – Тернопіль – Умань; Біла Церква – Одеса – Миколаїв – Херсон  4 млрд грн. Ще 2 млрд грн передбачено в загальному фонді Державного бюджету на наступний рік на ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення М-03 Київ – Харків – Довжанський. Також 357,6 млн грн виділено на реалізацію державного інвестиційного проекту «Покращення стану автомобільних доріг загального користування у Львівській області».

Кабінет Міністрів України зареєстрував у Парламенті законопроект 15 вересня, як передбачає бюджетне законодавство.

Укравтодор: плани ремонтів автодоріг на 2017 рік (архів)

Презентація «Реформа дорожньої галузі» (архів)

Прес-служба САД у Донецькій області