Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » події » «Оновлена Донеччина»: цьогоріч область відбудовує інфраструктурні об’єкти під новим логотипом

«Оновлена Донеччина»: цьогоріч область відбудовує інфраструктурні об’єкти під новим логотипом

Регіон, жителі якого навіть в умовах ведення війни не втрачають оптимізму, поступово перевдягається в національну символіку. Логотип «Оновлена Донеччина» вже прикрашає відбудовані інфраструктурні об’єкти. Впровадження нового стилю має допомогти області ввійти до єдиного українського простору.   

Концепцію ескізного проекту запропонувало Управляння містобудування та архітектури Донецької облдержадміністрації, а розробку логотипу оплатив власним коштом голова ДонОДА Павло Жебрівський.

На сьогодні нові металоконструкції вже встановлено на міжнародних трасах: М-03 Київ – Харків – Довжанський (на кордоні з Харківщиною) та М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (на кордоні з Запорізькою областю). Невдовзі монтаж стели завершиться на автодорозі М-04 Знам'янка – Луганськ – Ізварине (на кордоні з Дніпропетровською областю). В’їзд у регіон національною трасою Н-15 Запоріжжя – Донецьк прикрашено патріотичною металевою фермою.

 

Реконструйована стела на а/д  М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ. Фото: Служба автодоріг 

Крім того, на автошляхах загального користування один за одним з’являються реконструйовані автопавільйони з українською символікою та написом «Оновлена Донеччина».

 

Реконструйовані автопавільйони на автодорогах загального користування Донеччини. Фото: Служба автодоріг

Загалом цього року планується відновити 65 споруд. Автопавільйони, розташовані за маршрутами регулярних пасажирських перевезень, матимуть оновлені посадкові майданчики, відокремлені від проїзної частини бортовим каменем, та пандусні з’їзди для зручного пересування маломобільних груп населення...

До завершення цьогорічного ремонтно-будівельного сезону залишається не так багато часу, тому дорожники докладають усіх зусиль, щоб завершити заплановане – відновити поточним середнім ремонтом 15 ділянок автодоріг загальною протяжністю 80,08 км. Насамперед увага водіїв прикута до покращення транспортно-експлуатаційних показників автодороги М-03 Київ – Харків – Довжанський. На ремонт міжнародної траси, що співпадає з найдовшим європейським коридором Е-40, цьогоріч із держбюджету виділено 200 млн грн, 86 млн з яких буде витрачено на порятунок 14,9 км автошляху в межах Донецької області. Ділянки, що ремонтуються, розташовані у Слов’янському районі, від кордону з Харківською областю до м. Слов’янська...

 Поточний середній ремонт а/д М-03 Київ – Харків – Довжанський. Фото: Служба автодоріг

Додамо, що в регіоні триває не лише поточний середній, а й капітальний ремонт найбільш пошкоджених об’єктів (у тому числі штучних споруд)...

Тим часом на менш пошкоджених відрізках дорожники вже завершили дрібний ремонт, з початку року ліквідувавши близько 330 тис. кв. м ямковості та інших деформацій покриття (просідання, колійність, вибоїни, тріщини, здимання). Протягом цього ремонтно-будівельного сезону також було вжито необхідних заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху:  встановлено або замінено 1 682 дорожні знаки і 710 напрямних стовпчиків; поновлено понад 530 км лінії горизонтальної дорожньої розмітки; облаштовано 170 пішохідних переходів; відремонтовано 350 м металевого огородження бар’єрного типу; вирубано 116,9 км чагарникової порослі тощо.

Докладніше про роботу Служби автомобільних доріг у Донецькій області – у журналі «Дорожня галузь України» (№ 5/2017)