Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » події » Славомір Новак: дорога, де б вона не знаходилася, в Україні або в країнах Європейського Союзу, вимагає великих коштів

Славомір Новак: дорога, де б вона не знаходилася, в Україні або в країнах Європейського Союзу, вимагає великих коштів

Про це в ефірі телеканалу NewsOne повідомив керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак.

«Якщо повернутися в минуле на 25 років тому, то дороги Польщі нічим не відрізнялися від нинішніх українських доріг. І річ не стільки в корупції чи інших факторах, – справа лише в тому, що де б дорога не знаходилася, – у Франції, Німеччині чи Польщі, – на її ремонт завжди потрібно в 5-6 разів більше коштів, ніж може надати уряд», – зазначив керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак в ефірі телеканалу NewsOne.

Крім того, очільник Укравтодору додав, що, перебуваючи на посаді міністра транспорту, будівництва і морського господарства Польщі, він виділяв великі бюджети на ремонт доріг державного значення, яких в країні близько 20 тисяч кілометрів.

«В Україні, для порівняння, великих автошляхів та доріг державного значення 170 тисяч кілометрів. Без належного фінансування буде важко привести їх у порядок, але я вже взявся за справу і вірю в те, що бюджет на ремонт буде зростати. За нашими розрахунками, на мережу ключових ремонтних робіт потрібно 50 млрд гривень протягом 10 років», – прокоментував журналістам Славомір Новак.

При цьому він зазначив, що для збільшення фінансування буде корисно взяти приклад з країн Європейського Союзу, де одним із інструментів розвитку мережі доріг є оплата за проїзд великовантажного автотранспорту, а також система моніторингу цін.

«За період, коли нова команда прийшла в Укравтодор, всі закупівлі проходять через систему ProZorro, де можна відстежити, який обсяг і за які кошти організація закуповувала ті чи інші матеріали. Крім того, особливу увагу ми приділяємо контролю якості та обладнання, оптимізації витрат і боротьбі з корупційною складовою», – додав Славомір Новак.

Керівник Укравтодору також зазначив, що ямковий ремонт доріг є необхідним заходом, адже для капітального ремонту потрібна велика кількість коштів. Славомір Новак при цьому зазначив, що за дороги в великих містах України відповідає міська влада, і деякі поліпшення вже видно на прикладі Києва.

За інформацією прес-служби Укравтодора