Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » події » Славомір Новак: кожна гривня, витрачена на дороги, дає 2,5 гривні зростання економіки країни (засідання КМУ)

Славомір Новак: кожна гривня, витрачена на дороги, дає 2,5 гривні зростання економіки країни (засідання КМУ)

Важливим кроком удосконалення дорожньої інфраструктури є приведення її у відповідність до європейських стандартів та контроль якості ремонтно-будівельних робіт, повідомляє Урядовий портал

Пряма мова

«Дороги – це артерії економіки. Кожна гривня, витрачена на дороги, дає 2,5 гривні зростання економіки країни. Активна робота, яка ведеться на дорогах, зумовлює не тільки появу хороших шляхів, але й сприяє появі нових компаній, створенню нових робочих місць, збільшенню податків до бюджету, що є основою для розвитку економіки країни», – зазначив керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак

під час засідання Уряду 18 серпня 2017 року.

Славомір Новак зазначив, що громадяни України справедливо сварять погані дороги. Однак варто зауважити, що масштаби знищення українських доріг накопичувалися десятиліттями і на сьогодні є дуже великими. Змінити ситуацію можна, але на це знадобиться час.

«Нам багато що треба зробити, проте перші кроки у підвищенні рівня комфорту та безпеки на українських дорогах ми вже зробили», – зауважив керівник Укравтодору.

Важливим кроком удосконалення дорожньої інфраструктури є приведення її у відповідність до європейських стандартів та контроль якості ремонтно-будівельних робіт.

У межах удосконаленні системи контролю якості в Державному агентстві автомобільних доріг розробили нову концепцію контролю якості, новий Статут Дорожнього контролю якості, запропонували Проект закону щодо внесення змін стосовно контролю якості виконання ремонтно-будівельних робіт.

«Наш підхід до контролю якості доріг буде таким, – зауважив Славомір Новак, – щорічно на початку березня і в червні будемо здійснювати контроль виконання робіт і виявляти недоліки, які підрядники змушені будуть ліквідовувати у межах гарантії. Перший такий звіт із виявлення недоліків у виконанні робіт дозволив усунути чимало неякісних результатів робіт по всій країні. Там, де їх підрядник не усунув, будемо вживати усіх заходів, передбачених чинним законодавством».

Окрім дотримання стандартів якості ремонтів доріг, в Укравтодорі приділяють особливу увагу дотриманню стандартів: розмітки із використанням пластикової фарби або світловідбиваючих елементів, встановлення бар'єрного огородження, встановлення та підсвічування дорожніх знаків, організації червоно-білих переходів та підсвічуванню переходів на міжнародних трасах, дотримання стандартів водовідведення, облаштування відпочинкових майданчиків та придорожньої території, тимчасової розмітки під час проведення ремонтних робіт та забезпечення безпеки руху.

Вже цього року у межах забезпечення безпеки руху Укравтодор втілив в життя нові ідеї на дорогах міжнародного та регіонального значення.

Зокрема, облаштовано відповічинкові майданчики в Кіровоградській області, встановлено підсвічуванідорожні знаки з використанням сонячних батарей в Полтавській та Кіровоградській областях, впроваджено інженерні рішення уповільнення трафіку на в’їздах у населенні пункти у Полтавській області, запроваджено підсвічувані червоно-білі пішохідні переходи на дорогах державного значення у Київській, Кіровоградській, Львівській, Харківській, Івано-Франківській областях.

Крім того, Славомір Новак додав, що також Укравтодор приділяє особливу увагу дотриманню стандартів у роботах із експлуатаційного утримання автодоріг, а саме:

·        нанесенню дорожньої розмітки (із використанням пластикової фарби або світловідбиваючих елементів);

·        встановленню дорожнього огородження бар'єрного типу;

·        встановленню дорожніх знаків;

·        підсвічуванню технічних засобів організації дорожнього руху (знаків, інформаційних панно тощо);

·        облаштуванню та підсвічуванню червоно-білих переходів на автодорогах загального користування державного значення (міжнародних трасах);

·        системі водовідведення;

·        облаштуванню майданчиків для відстою автотранспорту та благоустрою смуг відводу;

·        організації дорожнього руху під час проведення ремонтних робіт для забезпечення та підвищенння рівня безпеки руху тощо.

Джерело: Урядовий портал

Архівні матеріали:

СЛАВОМІР НОВАК: ДОРОГА, ДЕ Б ВОНА НЕ ЗНАХОДИЛАСЯ, В УКРАЇНІ АБО В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ, ВИМАГАЄ ВЕЛИКИХ КОШТІВ

КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ: В УКРАВТОДОРІ З’ЯВИТЬСЯ ГОЛОВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯКОСТІ ДОРІГ

 

УКРАВТОДОР: ПЛАНИ РЕМОНТІВ ДОРІГ НА 2017 РІК

ДОПОВІДЬ КЕРІВНИКА УКРАВТОДОРУ СЛАВОМІРА НОВАКА (ЗАСІДАННЯ УРЯДУ 22.03.2017)

УРЯД ПРИЙНЯВ РІШЕННЯ ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОГО КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ДОРОЖНІХ РОБІТ НА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРОГАХ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ