Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » новини » Україна готується вкотре відзначити Всесвітній день охорони праці

Україна готується вкотре відзначити Всесвітній день охорони праці

За ініціативи Міжнародної організації праці, з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці, починаючи з 2002 року, щорічно 28 квітня понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. За рекомендацією МОП, найповажнішої міжурядової організації, що розробляє міжнародні трудові норми, а її конвенції та рекомендації встановлюють мінімальні стандарти основних трудових прав, цьогорічний Всесвітній день охорони праці відбудеться під гаслом – «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

З нагоди важливої дати Служба автомобільних доріг у Донецькій області створила оргкомітет та визначила план заходів з проведення Дня охорони праці. У Службі тривають тематичні наради з питань охорони та безпеки праці, організації дорожнього руху в місцях проведення дорожніх робіт із будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автошляхів загального користування.

Додамо, що на рівні держави до кінця поточного року розроблено довгостроковий план заходів з питань охорони праці: зокрема, заплановано круглі столи щодо промислової безпеки, а також виставки-презентації наочних посібників, засобів індивідуального захисту тощо.

«Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля. За офіційними даними, у середньому щороку на виробництві гинуть 400 осіб і 5 тис. травмуються… Приблизно 500 працівників стають інвалідами… Частота випадків смертельного травматизму в Україні вища і становить майже 7 % від загальної кількості травмованих, водночас як у країнах Заходу вона дорівнює 0,08-0,12 %. Це можна пояснити нереєструванням значної кількості виробничих травм… Крім того, у статистиці виробничого травматизму не враховано осіб, які працювали за цивільно-правовими угодами, оскільки ці показники потрапляють у категорію випадків, не пов’язаних із виробництвом», – йдеться у зверненні Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні.      

Вітчизняні експерти наголошують на необхідності систематичного і достовірного збору даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві, що «дасть змогу чіткіше визначати пріоритети у державній політиці у сфері охорони праці, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки на виробництві».

Прес-служба САД у Донецькій області

Файли для завантажування