УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Донецькій області

» Діяльність » За чисте довкілля » Дорожники звертаються до органів місцевої влади з проханням посилити санітарний нагляд за очищенням прилеглих до автошляхів територій

Дорожники звертаються до органів місцевої влади з проханням посилити санітарний нагляд за очищенням прилеглих до автошляхів територій

Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) звернулося до Міністерства екології та природних ресурсів України, а також керівників обласних державних адміністрацій з проханням посилити контроль за санітарним станом прилеглих до автошляхів територій (у межах населених пунктів) та вжити заходи щодо притягнення до відповідальності порушників природоохоронного законодавства.

Фінансова криза, яка спіткала дорожню галузь, не дозволяє шляховикам ефективно боротися зі стихійними сміттєзвалищами та підтримувати узбіччя доріг у належному санітарному стані.

Слід зазначити, минулого року працівниками філій ДП «Донецький облавтодор» було очищено від несанкціонованих звалищ побутових відходів 7,7 млн м2 загальної площі! Крім того, у січні-лютому поточного року дорожники вже вивезли нагромаджене сміття з території площею понад 1 млн м2!(Варто додати, що лише деякі міста обласного та районного значення є балансоутримувачами доріг у межах населених пунктів – решта автошляхів перебуває на обліку Служби.)

Враховуючи вкрай важку ситуацію з фінансуванням у першому кварталі поточного року, Служба автомобільних доріг у Донецькій області (структурний підрозділ Укравтодору) може лише частково забезпечити фінансування робіт із зимового утримання доріг загального користування, ліквідації деформацій покриття та основних заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху. На інші види робіт кошти відсутні.

Додамо, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» програмою 3111020 «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування» передбачено лише 27% від мінімальної потреби галузі на виконання робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування. За таких умов істотно погіршується ситуація із санітарним станом прилеглих до доріг територій, особливо поблизу населених пунктів –на в’їздах та виїздах. Наприклад, на ліквідацію нагромадженого сміття у 2015 році Службою було спрямовано лише 1% від річного плану на експлуатаційне утримання автошляхів загального користування – левову частку грошей витрачено на ліквідацію ямковості.

Зважаючи на вищесказане, дорожники звертаються до органів місцевої влади з проханням посилити санітарний нагляд за очищенням прилеглих до автошляхів територій та заздалегідь висловлюють вдячність за порозуміння і підтримку!

Нагадаємо, стаття 21 Закону України «Про відходи» визначає повноваження місцевих органів влади щодо здійснення ними контролю за очищенням територій від побутових відходів, у тому числі стихійних сміттєзвалищ. Законодавець чітко прописує права та обов’язки місцевих можновладців, наділяючи їх широкими повноваженнями, зокрема, розробляти та  затверджувати схеми  санітарного очищення населених пунктів; створювати полігони; впроваджувати роздільне збирання корисних компонентів відходів; реалізовувати місцеві та регіональні програми щодо поводження зі сміттям; вживати заходи для стимулювання суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами; координувати підприємницьку діяльність щодо збирання, зберігання та перевезення відходів; контролювати раціональне використання та безпечне поводження з відходами на своїй території; ліквідовувати несанкціоновані та неконтрольовані сміттєзвалища тощо.

Прес-служба САД у Донецькій області