УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Донецькій області

» Громадськості » громадське обговорення » Бажаєте мати «європейські» дороги – підтримайте петицію Президента України

Бажаєте мати «європейські» дороги – підтримайте петицію Президента України

25 тисяч підписів необхідно для того, щоб Президент України розглянув можливість збільшення обсягів фінансування дорожньої галузі до рівня, що дозволить капітально відремонтувати 169 тисяч км автомобільних доріг України.

Відповідну електронну петицію – «Створити Державний дорожній фонд і підвищити рівень фінансування доріг до нормативного рівня», розміщено у спеціальному веб-сервісі офіційного інтернет-представництва Президента.

«Створити захищений Державний дорожній фонд з чітко визначеними цільовими джерелами, які будуть спрямовуватися виключно на розвиток та утримання доріг, забезпечити контроль з боку громадськості за використанням цих коштів за розробленими науковцями методиками і процедурами та поетапно збільшувати фінансування доріг до науковообгрунтованого рівня», – основні пропозиції, викладені в зверненні.

За підрахунками Укравтодору, для того, щоб привести автомобільні дороги загального користування лише державного значення у нормативний експлуатаційний стан, потрібно щонайменше 500 млрд грн.

Адже у прив’язці до цін 2015 року орієнтовна нормативна вартість будівництва 1 кілометру автомобільної дороги І-ї категорії становить від 70 до 100 млн грн, реконструкції – 40-80 млн грн, капітального ремонту 20-30 млн грн, поточного середнього ремонту – 8-12 млн грн.

Остаточна ціна кожного з видів робіт формується виходячи з проектно-кошторисної документації. Вартість залежить від рельєфу місцевості, геологічних умов, наявності місцевих дорожньо-будівельних матеріалів, необхідності влаштування штучних споруд різних конфігурацій, освітлення та ряду інших факторів.

За даними Державного дорожнього науково-дослідного інституту імені М.П. Шульгіна, будувати дороги в Україні значно дешевше, ніж в інших провідних країнах світу. Приміром в Сполучених Штатах Америки будівництво 1 км автомобільної дороги І категорії коштує $10 млн, у Канаді – $11 млн, а в країнах Європи – від $10,5 до $14,5 млн.

Однак, не дивлячись на таку гостру потребу галузі в значному фінансуванні, коштів для проведення робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту в Державному бюджеті України вже котрий рік поспіль не передбачено, а видатки в частині лише експлуатаційного утримання (ліквідація вибоїн і тріщин, заходи з безпеки дорожнього руху, утримання дорожньої мережі взимку) – на рівні 3,7 млрд грн, що становить лише 37% від мінімальної потреби, й ті, виділяються за залишковим принципом, після того, як будуть задоволені потреби інших сфер економіки, що мають захищені статті або цільові джерела фінансування у спеціальному фонді держбюджету.

Створення Державного дорожнього фонду, що акумулюватиме надходження з визначених цільових джерел фінансування, таких як акцизи, мито, плата за проїзд, використання об’єктів придорожнього сервісу та інше, – єдиний шлях вирішення наболілої дорожньої проблеми.

Віддати свій голос за створення Дорожнього фонду, та як наслідок – європеїзацію українських доріг, можна за посиланням https://petition.president.gov.ua/petition/10458.

Прес-служба Укравтодору