Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » події » Децентралізація: на балансі Служби – 1865,5 км автодоріг

Децентралізація: на балансі Служби – 1865,5 км автодоріг

До реформування дорожньої галузі на балансі Служби автодоріг у Донецькій області перебували 8075,7 км автодоріг загального користування державного та місцевого значення.

З 1-го січня 2018 року дороги місцевого значення – об’єкти нерухомого майна – перейшли зі сфери управління Укравтодору (у регіоні – Служби автодоріг) на баланс Донецької обласної державної адміністрації (Департаменту розвитку базових галузей промисловості). Це 6210,2 км місцевих доріг: обласних – 1123,1 км та районних – 5087,1 км.

На балансі Служби автодоріг у Донецькій області залишилися автошляхи державного значення загальною протяжністю 1865,5 км: міжнародні – 326 км, національні – 448,4 км, територіальні – 1091,1 км.

Нагадаємо, з початку року в Україні стартували дві фундаментальні реформи: децентралізація автодоріг та впровадження Державного дорожнього фонду.

Децентралізація – це європейський механізм розподілу відповідальності за дороги між центральними органами та владою на місцях, можливість ефективно розподіляти кошти на ремонти доріг відповідно до більш нагальних потреб в областях.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області