Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » події » Кабмін унормував питання протяжності мережі автомобільних доріг загального користування державного значення

Кабмін унормував питання протяжності мережі автомобільних доріг загального користування державного значення

В Україні сформовано нові автомобільні коридори, – повідомляє офіційний сайт Укравтодору з посиланням на Постанову Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 654 «Про внесення змін у додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 № 712». Нормативно-правовий акт передбачає подовження ряду міжнародних маршрутів, формування нових національних коридорів, підвищення класифікації окремих доріг.

Уряд унормував питання протяжності мережі автомобільних доріг загального користування державного значення

На виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в назвах відповідних автомобільних доріг відбулися зміни. Це, зокрема, пов'язано із перейменуванням населених пунктів, які містили символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Також у зв'язку із змінами, пов'язаними з розвитком регіонів, напрямками міжнародних та внутрішніх перевезень, в тому числі і транзитних, деякі автомобільні дороги загального користування державного значення стали потребувати зміни статусу.

З урахуванням наведеного, протяжність територіальних автомобільних доріг державного значення зменшилась на 2 888 км за рахунок втрати ними таких функцій та часткового або повного віднесення до автомобільних доріг загального користування місцевого значення. За результатами роботи з визначення геопросторових координат до деяких автомобільних доріг внесено відповідні зміни до їх протяжності.

З урахуванням реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування, зокрема, передачі автомобільних доріг загального користування місцевого значення до сфери управління місцевих органів виконавчої влади оновлений перелік автомобільних доріг загального користування державного значення був узгоджений з обласними державними адміністраціями.

Враховуючи вищевикладене, Постановою Кабінету Міністрів України визначено загальну протяжність автомобільних доріг загального користування державного значення 46 985 км (до змін було 49 117,1 км), із них міжнародних 9 032,6 км, національних 7 175,2 км, регіональних 8 120,7 км та територіальних 22 656,5 км.

Так, національну трасу  Н-08 подовжено до Маріуполя, чим створено прямий коридор Бориспіль — Кременчук —  Дніпро — Запоріжжя — Маріуполь, загальною протяжністю 644 км. Цей коридор забезпечить пряме сполучення від столиці до Маріуполя.

Міжнародна дорога  М-09 Львів — Рава-Руська (на м. Люблін) подовжена до Тернополя. До її складу увійшла колишня траса  Н-02 Львів – Тернопіль. Сформовано новий національний коридор «Центр – Захід»  Н-02 від дороги  М-06 на Львівщині через Кременець, Білу Церкву, Ржищів, Канів до села Софіївка на Черкащині на трасі  Н-08.  Цей коридор проходить через шість областей та поєднує два береги Дніпра. Дорога регіонального значення  Р-52 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка підвищена за класифікацією до національної дороги  Н-31.

Автомобільна дорога  Р-70 Одеса — Білгород-Дністровський — Монаші — М-15 з під’їздом до порту Чорноморськ підвищена за класифікацією до національної траси  Н-33. Це   один з двох коридорів, що забезпечують зв'язок Південної Бессарабії із іншими областями України. Міжнародна дорога   М-21  подовжена до україно-білоруського кордону, чим забезпечено коридор  «Північ – Південь» від україно-білоруського до україно-молдовського кордону. Дорога до нового КПП «Велика Паладь» на україно-угорському кордоні увійшла до складу міжнародного коридору  М-26 КПП «Вилок» —  Неветленфолу — КПП «Дякове». Дорога Р-13 Чернігів — Городня — Сеньківка, яка веде до однойменного КПП, який поєднує три країни, стала національною трасою  Н-28. До міжнародного коридору  М-24 включено найкоротший шлях від Мукачевого до КПП «Чоп». Сформовано новий регіональний коридор  Р-80  Кам’янське — Солоне —  Н-08 , яким  автомобілісти часто об’їжджають місто  Дніпро по дорозі з Кременчука до Запоріжжя.

Джерело: прес-служба Укравтодору