УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Донецькій області

» Прес-центр » події » ПРОСТІ РЕЧІ РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ (основні правила безпеки на дорозі – МОЗ)

ПРОСТІ РЕЧІ РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ (основні правила безпеки на дорозі – МОЗ)

Дотримуйтесь дистанції та швидкісного режиму: максимальна швидкість у населених пунктах України обмежена до 50 км/год. Якщо автомобіль рухається зі швидкістю менше 50 км/год, ризик загибелі пішоходів складає 20 %, тоді як при 80 км/год – майже 60 %.

Не ігноруйте ремінь безпеки: за даними ВООЗ, використання ременів безпеки знижує ризик смерті водія та пасажира на передньому сидінні на 45-50 %, ризик травм – на 20-45 %. Пристебнутий ремінь безпеки пасажирів на задніх сидіннях знижує ризик смертельних та серйозних травм на 25 %, незначних травм – до 75 %. Закликаємо кожного бути відповідальними та не ігнорувати ремені безпеки! Зробіть це своєю звичкою, яка, можливо, колись врятує вам життя!

Убезпечте свою дитину в дорозі – обов’язково використовуйте дитяче автокрісло: використовуючи автокрісло, ви знижуєте вірогідність смерті в результаті аварії на 90 % (дітей грудного віку) чи на 54-80 % (дітей раннього віку). У більшій безпеці перебувають діти, які знаходяться на задньому сидінні автомобіля. Згідно з діючими Правилами дорожнього руху, перевезення дітей до 12 років та зростом до 145 см в автомобілі можливе лише за умови використання автокрісла.

Інформація про Всеукраїнський флешмоб до Тижня безпеки дорожнього руху за посиланням

Не користуйтеся мобільним телефоном за кермом: при швидкості 50 км/год. водій, що відволікається принаймні на дві секунди на розмову по мобільному телефону або написання повідомлення, проїжджає «всліпу» 28 м дороги.

Випивши, не сідайте за кермо: однією з найбільш серйозних причин аварій є керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння. Ризик смерті нетверезих водіїв зростає в 17 разів! Алкоголь сповільнює реакцію, знижує концентрацію уваги, порушує координацію, негативно впливає на зір. У стані алкогольного сп'яніння водії більш схильні підвищувати швидкість та ігнорувати дорожні знаки. Крім того, не дозволяйте керувати автомобілем людині, яка вживала алкоголь, не сідайте в авто з таким водієм.

Будьте соціально відповідальними: ознайомте маленьких пішоходів із сигналами світлофорів. Поясніть, що сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання (навчить дитину базовим рухам регулювальника та знакам, які позначають пішохідні переходи, велосипедні доріжки тощо).

Діти мають розуміти, що велосипедисти  теж водії: на правах водія транспортного засобу можна їздити тільки велосипедистам, які досягли віку 14 років. Діти, які не досягли цього віку або ще вдосконалюють навички їзди, мають знати, що тротуар – не місце для швидкої їзди: на тротуарі пішохід має перевагу в русі; поведінка велосипедиста має бути передбачуваною та зрозумілою для решти користувачів; перед виїздом на пішохідний перехід обов’язково спішуватися і перетинати його пішки (умова перетинати проїзну частину пішки стосується й інших колісних транспортних засобів, як-то самокатів тощо).

Не забруднюйте дорогу та узбіччя!

За інформацією Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»