Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » події » Укравтодор: сучасні вагові комплекси та суворі правила контролю за великоваговим транспортом допоможуть зберегти українські дороги

Укравтодор: сучасні вагові комплекси та суворі правила контролю за великоваговим транспортом допоможуть зберегти українські дороги

«Державне агентство автомобільних доріг України підтримує ідею посилення контролю за великоваговим транспортом, адже це збереження якості відремонтованих доріг та, як результат, безпеки на дорогах», – йдеться на офіційному сайті Укравтодору.

У межах реалізації таких заходів Укравтодор планує запровадження ІТС - інтелектуальної транспортної системи, яка здійснюватиме  контроль  швидкості та інших порушень закону на дорогах. Частиною ІТС є система зважування в русі (так звана Weigh In Motion).

Відповідно до чинного законодавства, здійснення габаритно-вагового контролю за транспортними засобами в Україні покладено на центральний орган виконавчої влади – Укртрансбезпеку (згідно із Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879).

З метою збереження автомобільних доріг загального користування, територіальні відділення Укртрансбезпеки  разом із відповідними підрозділами Національної поліції України в областях реалізують заходи контролю за допомогою пересувних габаритно-вагових комплексів тих транспортних засобів, параметри яких перевищують нормативні.

Нагадуємо, що Укравтодор не відповідає за функцію контролю за великоваговим транспортом та, відповідно, не може бути балансоутримувачем комплексів, які здійснюються такий контроль.

Варто зауважити, що у червні Міністерство інфраструктури України та Укртрансбезпека оголосили відкриті торги на придбання 78 модернізованих мобільних комплексів Сподіваємося, що за допомогою нової техніки та суворіших правил контролю за великоваговим транспортом  українські дороги стануть  безпечнішими та довше зберігатимуть свою якість після ремонтів.

До уваги перевізників! На автодорогах країни діє тимчасове обмеження руху вантажного автотранспорту! З огляду на те, що по всій території України зберігається спекотна погода, звертаємося до перевізників із проханням бути відповідальними та виконувати вимоги обмеження руху, щоб захистити покриття автомобільних доріг від руйнування. 

Джерело: прес-служба Укравтодору