УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Донецькій області

» Прес-центр » події » Європейське регіональне бюро ВООЗ: Сфера безпеки дорожнього руху потребує демонстрації лідерства!

Європейське регіональне бюро ВООЗ: Сфера безпеки дорожнього руху потребує демонстрації лідерства!

В Україні з 6-го по 12-те травня 2019 року проводитиметься Тиждень безпеки у рамках П’ятого Глобального тижня безпеки дорожнього руху. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ, англ. World Health Organization), щодня у світі внаслідок дорожньо-транспортних пригод гинуть 3 700 людей, більшість з яких – діти та молодь до 29 років! З року в рік смертність на дорогах у світі зростає, в середньому забираючи 1,35 млн людських життів. В Україні лише за минулий рік сталося більше 150 120 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло близько 3 350 людей і ще 30 тисяча травмованих. Із загального числа ДТП 12 073 сталося з вини водіїв і 743 – з вини пішоходів. Також 87 людей загинуло внаслідок керування в нетверезому стані і 52 – внаслідок перевищення швидкості.

Європейське регіональне бюро ВООЗ: «Стале лідерство в області безпеки дорожнього руху необхідно для порятунку людських життів. Прогрес, якого ми можемо досягти, залежить від політичної волі людей, що приймають рішення. Нам потрібна демонстрація лідерства! Безпека дорожнього руху – вкрай актуальна проблема, адже в автомобільних аваріях щорічно гинуть 1,35 млн осіб в світі і 84 тисячі людей в Європейському регіоні. Дорожньо-транспортні пригоди є провідною причиною смерті людей у ​​віці 5-29 років; 30 % ДТП відбуваються за участю пішоходів та велосипедистів, які є найбільш уразливими учасниками дорожнього руху. Скажи своє слово, щоб врятувати життя людей!»

It’s time to speak up for road safety! 50 % of all road traffic deaths are associated with 1 or more of the 5 major risk factors: speed/ alcohol/ no helmets/ no seat belts/ no child restraints/

 

Тематичний тиждень розпочався проведенням прес-брифінгу за участю представників Центру громадського здоров’я МОЗ України, Центру демократії та верховенства права, Бюро ВООЗ в Україні, Глобального договору ООН в Україні, КП «Центр організації дорожнього руху», проекту PITBULL, ГО "Traffic Challenge", U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

«Щороку у світі помирає більше 1,3 млн осіб внаслідок ДТП, крім того, десятки мільйонів отримують поранення або інвалідність щороку або їхнє життя зазнає змін через отримані травми, які мають тривалий вплив на здоров’я. Більшість цих смертей можна було уникнути, тому ми закликаємо кожного учасника дорожнього руху бути відповідальним, адже безпека дорожнього руху – це вибір кожного з нас», – зазначив Владислав Збанацький, заступник гендиректора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Спікери закликали народних депутатів підтримати законопроект №10131 щодо підвищення штрафів за недотримання правил дорожнього руху, що стосується нехтування вимогою до застосування ременя безпеки. Законопроект передбачає збільшення штрафних санкцій в 10 разів (нині штраф складає 51 грн за нехтуванням пасками безпеки).

По закінченню брифінгу спікери представили інсталяцію «Передчасно згаслі життя», яка була оформлена із 300 свічок (саме така кількість людей в середньому щомісяця гине в ДТП в Україні). Кожна свічка була підписана іменем та мала різну висоту, що символізувало різну тривалість життя загиблих. За даними Патрульної поліції України, в 2018 році кількість ДТП склала 150 120, в яких загинуло 3 350 осіб і більше 30 тис. травмовано. Із загального числа ДТП 12 073 сталося з вини водіїв і 743 – з вини пішоходів. Також 87 людей загинуло внаслідок керування в нетверезому стані і 52 – внаслідок перевищення швидкості.

Інсталяція «Передчасно згаслі життя», яка була оформлена із 300 свічок – саме така кількість людей в середньому щомісяця гине в ДТП в Україні

 

Джерела: Європейське регіональне бюро ВООЗ

Урядовий портал

«Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»