УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Донецькій області

» Прес-центр » новини » 28 квітня – Всесвітній день охорони праці. Україна впроваджує міжнародні стандарти збору і використання даних про безпеку та охорону праці

28 квітня – Всесвітній день охорони праці. Україна впроваджує міжнародні стандарти збору і використання даних про безпеку та охорону праці

Сьогодні, 28 квітня, Україна вкотре відзначає День охорони праці. Нагадаємо, наша держава є членом Міжнародної організації праці з 12 травня 1954 року, і за цей час ратифікувала більше 60 конвенцій вищезазначеної міжурядової установи, створеної, згідно з Версальським мирним договором, у далекому 1919 році. На даний час на теренах країни за підтримки МОП реалізується проект «Гідна праця», який дасть можливість суттєво покращити систему збору інформації щодо причин травмування і смертельних випадків на виробництві.  

«Аналіз статистичних даних щодо нещасних випадків на виробництві, якими на сьогодні володіє Держпраці, продемонстрував, що ми маємо надалі вдосконалювати процедури моніторингу, збору і систематизації цієї інформації. Ми констатуємо чимало випадків приховування роботодавцями нещасних випадків», – зазначив Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, відкриваючи засідання круглого столу, присвяченого Дню охорони праці в Україні, який цьогоріч відзначається під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».   

Він навів невтішну статистику нещасних випадків зі смертельним наслідком у світі й Україні зокрема і наголосив на важливості використання сучасних інструментів збору даних у виявленні небезпек виробничих процесів і попередженні травматизму, повідомляє офіційний сайт відомства.

Нагадаємо, до кінця поточного року Держпрацею розроблено довгостроковий план заходів з питань подолання причин настання нещасних випадків на виробництві, а також систематичного і достовірного збору даних про стан охорони праці.

 

Україна відзначає День охорони праці під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». Фото: Держпраці   

Увага до аналізу ризиків травмування працівників та й самих нещасних випадків травматизму обумовлена тим, що в світовій практиці статистичні показники травматизму на робочому місці дедалі зростають. Так, за даними МОП, щороку в світі гине 2,3 млн працівників, більше 300 млн – травмуються. Такі цифри дають привід замислитися над причинами настання нещасних випадків та пошуком шляхів подолання травматизму на робочих місцях.

«Звичайно, статистичні дані – це лише цифри, але за такими цифрами стоїть питання збереження здоров’я та життя людини. Аналіз травматизму в тій чи іншій галузі та причин його настання допомагає уявити реальну картину та знайти відповіді на запитання «чому», «як попередити», «на що звернути увагу»?  Ми маємо зробити все можливе для того, щоб уберегти працівника та його сім’ю від нещастя», – підкреслив Голова Держпраці під час прес-конференції в інформаційному агентстві «Укрінформ».

Як повідомлялось раніше, з нагоди важливої дати Служба автомобільних доріг у Донецькій області створила оргкомітет та визначила план заходів з проведення Дня охорони праці. У Службі тривають тематичні наради з питань охорони та безпеки праці, організації дорожнього руху в місцях проведення дорожніх робіт із будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автошляхів загального користування.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Прес-служба САД у Донецькій області

Файли для завантажування