УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Донецькій області

» Прес-центр » новини » Безпека на дорозі: в Україні триває тиждень безпеки дорожнього руху

Безпека на дорозі: в Україні триває тиждень безпеки дорожнього руху

З 8 по 14 травня в Україні проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху. Заходи, що мають привернути увагу суспільства до надскладної ситуації з безпекою дорожнього руху, тривають за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства інфраструктури України, Національної поліції України, різних відомств, державних і недержавних установ. За даними ВООЗ, дорожньо-транспортний травматизм лишається однією з найактуальніших проблем у світі загалом і в Україні зокрема. На жаль, на теренах нашої держави рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним із найвищих у європейському регіоні! ДТП – перша за поширеністю причина смерті молоді віком від 15 до 24 років та друга причина загибелі дітей віком від 5 до 14 років!

МОЗ України наводить невтішну статистику: за останні шість років зареєстровано близько 170 тис. ДТП із постраждалими, у яких загинуло 26,5 тис. людей, з яких 1,4 тис. – діти та підлітки віком до 18 років; травмовано 209 тис. осіб.

Цьогоріч Департаментом превентивної діяльності Нацполіції зареєстровано понад 54 тис. ДТП, що на 12,1 %  вище, порівняно з минулорічними показниками. Кожна восьма автопригода – з потерпілими: 723 людини загинуло та понад 8 тис. травмовано. Крім того, у поточному році збільшилася кількість ДТП за участю водіїв громадського транспорту.     

«Зменшення аварійності на дорогах має стати пріоритетом для кожного, адже і стосується ця проблема кожного, а не лише водіїв», – наголошує заступник директора медичного департаменту, начальник Управління медичної допомоги дорослим МОЗ України Андрій Гаврилюк. За його словами, торік понад 43 % загиблих у дорожньо-транспортних пригодах – пішоходи та велосипедисти.

Тиждень безпеки дорожнього руху має вкотре об’єднати зусилля владних структур та української спільноти навколо проблеми створення безпечних і комфортних умов на дорогах країни.

Впродовж Тижня безпеки фахівці Служби автомобільних доріг у Донецькій області інспектують організацію дорожнього руху в місцях проведення ремонтних робіт, відповідність дорожньої розмітки в місцях недостатньої видимості, наявність штучного освітлення тощо. Нагадаємо, за результатами попередньої акції, яка тривала з 14 по 20 листопада 2016 року, Службою було реалізовано План заходів щодо покращення безпеки дорожнього руху та підвищення відповідальності користувачів доріг задля зниження рівня аварійності на автошляхах загального користування регіону.

Як повідомлялось раніше, Тиждень безпеки дорожнього руху проводиться в Україні та світі у рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №64/255 від 10.05.2010, Резолюціями ООН № 66/260 від 23.05.2012 і № 68/269 від 29.04.2014.

Основна мета заходів – реалізація довгострокових та скоординованих дій на підтримку безпеки дорожнього руху задля зменшення рівня аварійності та зведення нанівець «тихої епідемії» смертності та травматизму.

Мета Глобального плану ООН на Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху – скоротити втрати людських життів від ДТП шляхом активізації дій на регіональному, національному та глобальному рівнях, зосередивши зусилля на: 

  • управлінні безпекою дорожнього руху;
  • безпеці дороги і мобільності;
  • безпеці транспортних засобів;
  • безпечній поведінці користувачів доріг;
  • наданні медичної допомоги постраждалим в ДТП тощо.

УКРАЇНСЬКА ДЕКЛАРАЦІЯ ЗА БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ (долучитися до соціальних ініціатив)

Додамо, що 11 травня у Києві відбулась науково-практична конференція «Актуальні аспекти безпеки дорожнього руху в Україні. Стратегія та план дій. Безпека транспортних засобів та їх експлуатації», а також пройшла всеукраїнська акція «Здай кров – врятуй життя!». 12 травня ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» МОЗ України» закликав вітчизняних водіїв долучитися до загальнонаціональної акції «Збав швидкість – збережи життя!». 13 травня МОЗ запросив всіх небайдужих на Всеукраїнський флешмоб  – «Україна за безпеку дорожнього руху!». Мета акції – привернути увагу суспільства до проблем смертності та травматизму на дорогах України внаслідок порушення Правил дорожнього руху.

Детальний план Четвертого глобального Тижня безпеки дорожнього руху

Прес-служба САД у Донецькій області