Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » новини » Безпека руху: Служба звітує про виконання робіт з експлуатаційного утримання автодоріг державного значення

Безпека руху: Служба звітує про виконання робіт з експлуатаційного утримання автодоріг державного значення

Служба автомобільних доріг у Донецькій області оприлюднює проміжну інформацію про виконаний з початку року обсяг робіт у рамках експлуатаційного утримання автошляхів загального користування державного значення (міжнародних, національних і територіальних трас). Порівнюючи з попередніми роками та завдяки додатковому фінансуванню, цьогоріч відбулися позитивні зрушення в питанні захисту доріг від передчасного руйнування. Мова йде про ефективну альтернативу «ямковому» ремонту – так звану поверхневу обробку покриттів локальними картами, тобто улаштування верхніх (захисних) шарів зносу існуючого асфальтобетонного покриття з використанням емульсійно-мінеральних сумішей.  

Зазначений ремонт дозволяє подовжити експлуатаційний строк конкретної ділянки дороги: ліквідувати незначні деформації покриття (насамперед, сітку тріщин), захистити нижні шари дорожнього одягу від передчасного руйнування та покращити зчеплення коліс із дорожнім покриттям.

Вказаною технологією вдалося подовжити строк експлуатації деяких ділянок Н-15 Запоріжжя – Донецьк (від кордону із Запорізькою областю у напрямку Курахового) та Т-05-15 Олександрівка – Покровськ – Костянтинопіль (між Покровськом та Костянтинополем) загальною протяжністю близько 10 км.

Ділянка а/д Н-15 Запоріжжя – Донецьк поблизу с. Комар Великоновосілківського району з улаштованим (захисним) шаром зносу існуючого а/б покриття з використанням емульсійно-мінеральної суміші    

Загалом станом на 20.09.2019 (з початку року) на автодорогах держзначення:

 • ліквідовано близько 151,5 тис. м² вибоїн на проїзній частині (на міжнародних і національних трасах – 65,5 тис. м², територіальних дорогах – 86,0 тис. м² ямковості), більшість робіт виконано традиційним методом – гарячими асфальтобетонними сумішами відремонтовано 144,4 тис. м² дорожнього покриття;
 • замінено 1306 дорожніх знаків і 1000 напрямних стовпчиків;
 • нанесено 618,1 км ліній дорожньої розмітки;
 • поновлено лінії 128 пішохідних переходів (3,6 тис. м²);
 • вирубано чагарникову поросль вздовж 120,2 км автодоріг тощо.

Також на автодорогах держзначення добігають кінця роботи з нанесення дорожньої розмітки. Як повідомлялось раніше, левову частку асфальтобетонного покриття після ліквідації аварійної ямковості промаркували традиційним методом – із застосуванням фарб зі світлоповертальним ефектом.

І другий рік поспіль для розмічання поверхні проїзної частини відремонтованих (капітальним або поточним середнім ремонтом) ділянок автодоріг використовувалась прогресивна технологія – метод структурного нанесення холодного пластику.

Ділянка а/д Т-05-14 Добропілля – Лиман від Райгородка у напрямку Лиману, а/б покриття промарковано методом структурного нанесення холодного пластику

Нагадаємо, сучасну пластикову розмітку мають ділянки М-03 Київ – Харків – Довжанський (від кордону з Харківською областю, минаючи Слов’янськ, у напрямку Бахмута), Н-20 Слов'янськ – Донецьк – Маріуполь (між Слов’янськом та Краматорськом), Т-05-14 Добропілля – Лиман (від Слов’янська до Лиману), Т-05-15 Олександрівка – Покровськ – Костянтинопіль (між Добропіллям та Покровськом), Т-05-25 Михайлівка –  Селидове – Курахове тощо.

Довідково

Розподіл коштів та обсяг видатків передбачено бюджетною програмою 3111020 «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення» відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік». У 2019 році роботи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення Донецької області виконує ДП «Донецький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (з розгалуженою мережею філій та дільниць, розташованих в усіх районах області).  

У 2018 році для збереження міжнародних, національних і територіальних трас у належному транспортно-експлуатаційному стані було:

 • ліквідовано 183,1 тис. м² різного роду деформацій проїзної частини (вибоїни, просідання, колійність, здиблення, сітки тріщин тощо);
 • встановлено або замінено 3,5 тис. дорожніх знаків;
 • встановлено або замінено 1,5 тис. напрямних стовпчиків;
 • поновлено 1,5 тис. км ліній горизонтальної дорожньої розмітки;
 • облаштовано 2,5 тис. м² пішохідних переходів і напрямних острівців;
 • відремонтовано 1,5 тис. пог. м бар’єрного огородження;
 • видалено чагарникову поросль вздовж 188 км доріг.      

Як відомо, планово-попереджувальний (ямковий) ремонт виконується для забезпечення безпеки дорожнього руху та недопущення подальшого руйнування проїзної частини. Роботи з ліквідації вибоїн тривають на ділянках трас, які ще чекають на поточний середній або капітальний ремонт (з підсиленням дорожнього одягу для забезпечення необхідного модуля пружності). Ділянки трас, відремонтовані впродовж 2016-2018 років, зберігають цілісність дорожнього одягу та не потребують «ямкового» ремонту.

Служба автомобільних доріг у Донецькій області звертається до водіїв із проханням бути максимально пильними за кермом – виконувати вимоги Правил дорожнього руху! Обережно об’їжджати ділянки, на яких тривають ремонтні роботи та які позначені попереджувальними, заборонними та наказовими дорожніми знаками! 

Сторінка у Facebook   

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області