УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Донецькій області

» Прес-центр » новини » Безпека руху: Службою посилено нагляд за організацією дорожнього руху в місцях проведення ремонтних робіт

Безпека руху: Службою посилено нагляд за організацією дорожнього руху в місцях проведення ремонтних робіт

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху Службою автодоріг посилено нагляд за організацією дорожнього руху в місцях проведення ремонтних робіт. Зокрема, Службою проінспектовано ділянки автодоріг загального користування, де наразі тривають роботи з капітального та поточного середнього ремонтів. Нагадаємо, цього року дорожники Донеччини відбудовують 13 штучних споруд і відновлюють поточним середнім ремонтом (з посиленням дорожнього одягу та заміною верхніх шарів покриття) понад 80 км автошляхів загального користування.

 

Службою посилено нагляд за організацією дорожнього руху в місцях проведення ремонтних робіт відповідно до СОУ 45.2-00018112-006:2006. Фотоархів Служби автодоріг

Крім того, на автомобільних дорогах області триває контроль якості нанесення осьової та крайової ліній горизонтальної дорожньої розмітки.

 

Контроль якості розмітки здійснюють фахівці ДП «ДерждорНДІ» та ДП «Науково-технічний центр «Дорожній контроль якості». Фотоархів Служби автодоріг

Як повідомлялось раніше, з 13 по 19 листопада 2017 року на теренах країни триває Тиждень безпеки дорожнього руху. Службою автодоріг здійснюються заходи з покращення безпеки дорожнього руху та зниження рівня аварійності на автодорогах загального користування, а саме перевіряються:  

 • ділянки автодоріг загального користування в межах дошкільних навчальних закладів та закладів загальної середньої освіти на відповідність схемам організації дорожнього руху;
 • облаштування ремонтуємих ділянок автодоріг на відповідність схемам організації дорожнього руху;
 • підходи до залізничних переїздів з урахуванням результатів комісійного огляду автодоріг тощо.

Довідково

Тиждень безпеки дорожнього руху проводиться в Україні та світі у рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №64/255 від 10.05.2010, Резолюціями ООН № 66/260 від 23.05.2012 і № 68/269 від 29.04.2014.

За інформацією Міністерства внутрішніх справ України, в державі, на жаль, зберігається катастрофічна ситуація з безпекою дорожнього руху. Торік на дорогах країни працівниками поліції було зареєстровано близько 155 тис. дорожньо-транспортних пригод, з яких понад 25 тис. – із постраждалими особами. З початку 2017-го року сталося майже 117 тис. ДТП, у яких постраждало 19 тис. осіб.

Як відомо, в Укравтодорі запропонували програму «4Е», яка, відповідно до рекомендацій ООН та Європейської комісії, може стати основою Національної стратегії забезпечення безпеки на дорогах країни.

Основоположними принципами цієї стратегії є:

 • Engineering (будівництво нових доріг та відновлення існуючих відповідно до європейських стандартів безпеки);
 • Enforcement (правоохоронний нагляд і контроль: автоматизація контролю за швидкістю та технічним станом транспортних засобів, контроль на вміст алкоголю в крові водія, контроль навантаження на дорогу);
 • Emergency (екстрені дії в умовах небезпеки для життя і здоров'я, оперативне реагування та розроблення дій на випередження, забезпечення правила «золотої години);
 • Education (підвищення обізнаності про безпеку дорожнього руху, зміна ставлення до питань безпеки руху на індивідуальному рівні, на рівні громади, суспільства).

Трирічна національна програма підвищення безпеки на дорогах передбачає:

 • будівництво 500 кільцевих розв'язок, що суттєво знизить кількість ДТП;
 • оновлення технічних стандартів проектування та будівництва доріг;
 • втілення інтелектуальних транспортних систем;
 • автоматизацію контролю за швидкістю транспортних засобів;
 • побудову мережі вагових транспортних комплексів, які зважують транспортні засоби у русі;
 • облаштування 1000 наземних пішохідних переходів із острівками безпеки, освітленням, дорожніми знаками та розміткою;
 • створення безпечних перехресть, спорудження надземних та підземних пішохідних переходів, будівництво об’їзних доріг біля населених пунктів тощо.

Як відомо, Кабінет Міністрів України погодив посилення покарання за порушення Правил дорожнього руху. Зокрема, підтримавши ініціативи Мінінфраструктури та Укравтодору щодо зниження швидкості у населених пунктах до 50 км/год.

Служба автомобільних доріг у Донецькій області звертається до водіїв з проханням бути максимально пильними за кермом – виконувати вимоги Правил дорожнього руху! Обережно об’їжджати ділянки, на яких тривають ремонтні роботи та які позначені попереджувальними, заборонними та наказовими дорожніми знаками!

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області