УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Донецькій області

» Прес-центр » новини » Безпека руху: відремонтовані торік ділянки автодоріг держзначення зберігають цілісність дорожнього одягу

Безпека руху: відремонтовані торік ділянки автодоріг держзначення зберігають цілісність дорожнього одягу

Відремонтовані ділянки автомобільних доріг загального користування державного значення (міжнародних, національних і територіальних трас) не мають ямковості. У разі виявлення дефектів, Служба автодоріг у Донецькій області зобов’яже підрядника негайно виправити недоліки у рамках гарантійних зобов’язань. Важливо знати: вислів «дороги зійшли зі снігом» стосується лише зношених автошляхів, які багато років чекають на ремонт. Основні причини руйнування автодоріг – недотримання міжремонтних строків експлуатації, понаднормові навантаження великовагового автотранспорту та висока інтенсивність руху. Нагадаємо, у 2018 році на замовлення Служби автомобільних доріг у Донецькій області було відремонтовано поки що рекордну для Донеччини протяжність автошляхів державного значення – понад 100 км. Поточного року левову частку робіт із відновлення автодоріг планується виконати капітальним ремонтом.

а/д М-03 Київ – Харків – Довжанський від Слов’янська у напрямку Бахмута (відремонтований об’єкт-2018 станом на 05.03.2019)

Служба автодоріг готується до початку нового ремонтно-будівельного сезону: тривають процедури відкритих торгів щодо виконання послуг із капітального, поточного середнього ремонту тощо (див. Річний план закупівель зі змінами). Додамо, що торік у відновленні зношених ділянок автодоріг держзначення, включаючи розташовані на них штучні споруди (мости і шляхопроводи), було задіяно близько десяти підрядних підприємств-переможців державних закупівель.

а/д Н-20 за маршрутом Слов’янськ – Краматорськ (відремонтований об’єкт-2018 станом на 05.03.2019)

Як і у попередні роки, роботи з експлуатаційного утримання всього лінійного комплексу (дорожнього покриття, смуг відведення, елементів архітектурного та інженерного облаштування, технічних засобів організації дорожнього руху, штучних споруд, системи дорожнього водовідводу тощо) виконує підрядне підприємство ДП «Донецький облавтодор», яке має розгалужену мережу філій по всій області та власні асфальтобетонні заводи для проведення необхідних робіт із ліквідації вибоїн.

Наразі нестабільна погода не дозволяє розпочати на теренах області масштабний плановий поточний дрібний (ямковий) ремонт, який виконується за сприятливих погодних умов, однак завчасний запуск облавтодором АБЗ (наразі у Бахмуті, Великій Новосілці та Нікольському, а після проведення весняного комісійного огляду та визначення загальної площі ураження проїзної частини – у Лимані та Покровську) дозволив прискорити роботи з ліквідації аварійної ямковості вже із застосуванням гарячої асфальтобетонної суміші. Нагадаємо, на міжнародних і національних трасах новоутворені деформації було виявлено та оперативно ліквідовано в лютому.

Служба автомобільних доріг у Донецькій області звертається до водіїв із проханням бути максимально пильними за кермом – виконувати вимоги Правил дорожнього руху! Обережно об’їжджати ділянки, на яких тривають ремонтні роботи та які позначені попереджувальними, заборонними та наказовими дорожніми знаками!

Підкреслюємо: ліквідація аварійних вибоїн – тимчасовий захід для забезпечення безпеки дорожнього руху! 

Сторінка у Facebook 

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області