Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » новини » Дорога на Святогірськ: міст через ріку Сіверський Донець на виїзді з села Богородичне – відремонтовано (фото, відео)

Дорога на Святогірськ: міст через ріку Сіверський Донець на виїзді з села Богородичне – відремонтовано (фото, відео)

У Слов’янському районі на виїзді з села Богородичне у напрямку Святогірська завершено ремонт моста через ріку Сіверський Донець. Штучна споруда протяжністю 233 пог. м є частиною автомобільної дороги загального користування державного значення Т-05-21 /М-03/ – під’їзд до м. Святогірська, км 6+895.

 

Довідково: рік побудови моста – 1972, класифікація за довжиною споруди – «великий», 232,9 пог. м; габарит: ширина проїзної частини – 7,9 м, ширина пішохідних тротуарів – 2x1,4 м, висота споруди – 9,0 м, підмостовий габарит – 7,0 м; ширина русла – 91,0 м, глибина русла – до 2,5 м; початок ремонтних робіт – квітень 2019, завершення ремонтних робіт – серпень 2019 

Нагадаємо, цьогорічний ремонт (перший з  часу побудови, починаючи з 1972-го року) дозволив повністю замінити дорожній одяг мостового полотна, з улаштуванням вирівнюючого шару бетону, так званого «стічного трикутника», та асфальтобетонного покриття; відновити пішохідну зону; відокремити проїзну частину та тротуари новим бар’єрним огородженням; відновити захисний шар бетону поверхонь балок прогонових будов і опор та улаштувати ефективну систему водовідведення.

 

Міст відповідає сучасним стандартам безпеки дорожнього руху та розрахунковому навантаженню автотранспорту; крім того, у рамках експлуатаційного утримання виконано роботи з ремонту мережі зовнішнього освітлення (із заміною світильників, ремонтом тумб опор та фарбуванням опор освітлення 

 

Відремонтований об’єкт особисто проінспектував очільник області Павло Кириленко, відзначивши найкращих працівників Подякою голови Донецької облдержадміністрації; начальник Служби автомобільних доріг у Донецькій області Ігор Макогон відзначив працівників грамотами «за значні успіхи у виконанні виробничих завдань, сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності та особистий внесок у розбудову дорожньо-транспортної мережі Донецької області» 

 

Ремонт виконано ТОВ «ВП Мост» на замовлення Служби автомобільних доріг у Донецькій області. Джерела фінансування: спеціальний фонд Державного бюджету за програмою 3111020 «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення» з обсягом фінансування 15,0 млн грн; загальний  фонд обласного бюджету за бюджетною програмою 3517461 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету» з обсягом фінансування 16,1 млн грн.

 

Роботи виконано ТОВ «ВП Мост», у ремонті було задіяно 60 працівників (загалом, починаючи з 1991-го року, мостовиками по всій країні відремонтовано понад 300 мостів)

 

Роботи з улаштування асфальтобетонного покриття проїзної частини мосту та підходів до нього виконано ТОВ «Славдорстрой»

БУЛО: штучна споруда потребувала підсилення існуючих конструкцій для пропуску сучасного навантаження автотранспорту

Основні дефекти:

  • руйнування дорожнього одягу мостового полотна – проїзної частини та пішохідних тротуарів (порушення водонепроникності та морозостійкості через зношеність гідроізоляції та деформаційних швів);
  • руйнування бетонних поверхонь балок та ригелів опор – невідповідність бар’єрного огородження нормативним вимогам;
  • відсутність системи водовідведення.

СТАЛО: міст відповідає сучасним стандартам безпеки дорожнього руху та розрахунковому навантаженню автотранспорту

Основні види робіт:

  • повна заміна дорожнього одягу мостового полотна з улаштуванням монолітної залізобетонної плити (для зменшення динамічних ударів на опори конструкції);
  • ремонт пішохідної зони, укладання  асфальтобетонного покриття проїзної частини та підходів до мосту;
  • заходи з відновлення цілісності бетонних поверхонь балок прогонових будов і ригелів опор;
  • встановлення нового бар’єрного огородження;
  • улаштування ефективної системи водовідведення (для очищення стічних вод із проїзної частини).

Сторінка у Facebook   

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області