Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » новини » Дорожники цілком готові до ліквідації наслідків інтенсивних снігопадів та запобігання ожеледиці (звіт про навчання)

Дорожники цілком готові до ліквідації наслідків інтенсивних снігопадів та запобігання ожеледиці (звіт про навчання)

Проведені у жовтні навчання з утримання автодоріг загального користування державного значення Донецької області на випадок екстремальних погодних умов підтвердили готовність дорожників протистояти зимовій негоді.

У разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі стихійними метеорологічними явищами (потужними зимовими циклонами та вируванням снігів), Служба автомобільних доріг у Донецькій області та підрядне підприємство ДП «Донецький облавтодор» мають чіткий та скоординований план взаємодії з територіальними підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Національної поліції України.

Крім того, розгалужена мережа філій та дільниць облавтодору по всій області дозволяє оперативно задіяти необхідні людські та матеріальні ресурси для запобігання або ліквідації наслідків, спричинених природною стихією.

За сценарієм навчань, через різку зміну погодних умов, у сніговому полоні могла опинитися ділянка міжнародної траси М-03 Київ – Харків – Довжанський (від Слов’янська у напрямку Харківської області)

  

Після отримання штормового попередження про початок опадів у вигляді налипання мокрого снігу інтенсивністю 70 мм/год. при температурі -5 °C філія «Автодор № 3» ДП «Донецький облавтодор» була приведена у готовність

   

Для ліквідації наслідків негоди було залучено необхідну спецтехніку та кількість протиожеледних матеріалів. На фото: дільниця № 3, розташована за адресою: м. Слов’янськ, М-03 Київ – Харків – Довжанський, 12, філії «Автодор № 3» 

  

Оперативне поповнення запасів протиожеледних матеріалів на випадок екстремальних погодних умов філією «Автодор № 3»  

Підготовка дорожньої спецтехніки ДП «Донецький облавтодор» до ліквідації наслідків негоди (із залученням комбінованих дорожніх машин, піскорозкидачів, автогрейдерів тощо)

  

Служба автодоріг та підрядне підприємство ДП «Донецький облавтодор» мають план взаємодії з територіальними підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Національної поліції України

  

Ділянка міжнародної траси М-03 Київ – Харків – Довжанський, де виконувалися навчання із зимового утримання через ускладнення погодних умов

 

На випадок інтенсивних снігопадів та введення тимчасових обмежень руху на автодорогах держзначення області підготовлено майданчики для відстою автотранспорту

В умовах інтенсивних снігопадів із високою ймовірністю утворення транспортних заторів облаштовано майданчики для відстою автотранспорту. У разі суттєвого ускладнення погодних умов облавтодор матиме стаціонарні пункти обігріву, розташовані за адресами філій (центральних баз і дільниць). Додамо, що під час негоди, у місцях скупчення транспортних засобів, які потрапили у сніговий полон, тимчасові пункти обігріву облаштовуються силами ГУ ДСНС.

Нагадаємо, для роботи в осінньо-зимовий період ДП «Донецький облавтодор» планує залучити 144 од. спеціалізованої техніки. Також облавтодором укладаються договори на залучення додаткової техніки сторонніх організацій орієнтовною кількістю 32 одиниці.

Довідково

У 2018 році роботи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення Донецької області виконує ДП «Донецький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України». Замовник – Служба автомобільних доріг у Донецькій області. Як вже повідомлялось, до 2014 року до складу ДП «Донецький облавтодор» входило 22 філії. На сьогодні на підконтрольній Україні території функціонують 7 філій (в їхньому складі 17 дільниць).    

Сторінка у Facebook 

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області