Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » новини » На Донеччині перевантажена фура розчавила дорожнє покриття! Шляховики оперативно встановлюють тимчасові знаки для попередження водіїв про зруйновану ділянку дороги! (ФОТО)

На Донеччині перевантажена фура розчавила дорожнє покриття! Шляховики оперативно встановлюють тимчасові знаки для попередження водіїв про зруйновану ділянку дороги! (ФОТО)

Подія сталася 3 березня, близько дев’ятої ранку, на автодорозі С050441 Шахтарське – Керменчик (раніше – Октябрське), км 7+500, у Великоновосілківському районі Донеччини. Незважаючи на встановлені дорожні знаки, що забороняють рух вантажівок (загальною вагою більше 24 т або 7 т на вісь) автошляхами місцевого значення, водій фури, завантаженої зерновими, вирішив зекономити час та пальне, і виїхав на місцеву мережу. Неподалік селища Золота Нива колеса причепу вантажівки застрягли в дорожньому покритті.

Для запобігання дорожньо-транспортних пригод на ділянці встановлюють комплект тимчасових попереджувальних дорожніх знаків. На місце події було викликано співробітників Нацполіції. 

Збитки, завдані державі, буде визначено фахівцями Служби автодоріг після обстеження зруйнованої ділянки дороги. Додамо, що зазначений автошлях – єдина транспортна артерія між тамтешніми населеними пунктами: Шахтарське – Золота Нива – Керменчик. Цією дорогою прокладено маршрут шкільних автобусів.

 

Служба автомобільних доріг у Донецькій області вкотре звертається до водіїв з вимогою дотримуватися Правил дорожнього руху! Ігнорування габаритно-вагових норм прискорює руйнування автодоріг та впливає на безпеку дорожнього руху! Порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів мають високий ступінь суспільної небезпеки!

Інформаційні матеріали щодо порушення габаритно-вагових норм (архів)

Довідка

Перелік документів, на підставі яких виконуються вантажні перевезення:

  • Закон України від 05.04.2001 № 2344-III (зі змінами) «Про автомобільний транспорт»;
  • Закон України від 30.06.1993 № 3353-XII (зі змінами) «Про дорожній рух»;
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (зі змінами) «Про правила дорожнього руху»;
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 (зі змінами) «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування».

Відповідно до Постанови Кабміну від 21.10.2015 № 869 «Про внесення змін до пункту 22.5 Правил дорожнього руху»:

«Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі –  понад 16 т, строєні осі –  понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів –  навантаження на одиночну вісь – понад 11 т, здвоєні осі –  понад 18 т, строєні осі –  понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах –  понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється. Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення».

Нагадаємо, за дорученням голови Донецької облдержадміністрації, за ініціативи Управління Служби безпеки України в Донецькій області, у регіоні створено робочу групу з протидії порушенням, що призводять до руйнування автомобільних доріг.

До складу робочої групи увійшли представники облдержадміністрації та територіальних управлінь СБУ, Національної поліції України, Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) та Служби автомобільних доріг у Донецькій області. Мета – виробити дієвий механізм адміністративно-правового запобігання та протидії порушенням з боку суб’єктів господарювання (замовників та виконавців перевезень), які своїми діями завдають збитків економічним інтересам держави в автомобільній галузі.

Прес-служба САД у Донецькій області