УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Донецькій області

» Прес-центр » новини » Підсумки 2017-го: серед здобутків – впровадження найсучасніших технологій ремонту автодоріг і мостобудування

Підсумки 2017-го: серед здобутків – впровадження найсучасніших технологій ремонту автодоріг і мостобудування

Служба автомобільних доріг у Донецькій області підбила підсумки роботи за 2017 рік. Серед здобутків звітного періоду – впровадження найсучасніших технологій ремонту автодоріг загального користування та мостобудування, а також втілення ефективних механізмів контролю за якістю виконання робіт підрядними організаціями.

Відновлення доріг за маршрутним принципом

Стабільне та ритмічне фінансування у поточному році дозволило Службі сконцентруватися на виконанні поточного середнього ремонту автодоріг та комплексному відновленні штучних споруд.

У 2017 році відремонтовано та відкрито рух на 52,3 км автодоріг загального користування

(з повною заміною верхніх шарів асфальтового покриття, а подекуди з улаштуванням й додаткового шару дорожнього одягу методом холодного ресайклінгу), з них

введено в експлуатацію 25,4 км автодоріг загального користування; 

у тому числі відремонтовано вісім штучних споруд (мостів і шляхопроводів)...

Відновлення дорожньо-транспортної мережі Донеччини здійснювалося за маршрутним принципом, адже стратегічне завдання Служби – поєднати Донецький край якісно відремонтованими дорогами з сусідніми областями та забезпечити комфортне транспортне сполучення всередині регіону (між великими містами, за визначеними маршрутами в обхід тимчасово непідконтрольної території).

Отже, цьогоріч за рахунок державного та обласного бюджетів відремонтовано «харківський напрямок», а саме від Слов’янська до кордону з Харківською областю відновлено 15-кілометрову ділянку міжнародної траси М-03 Київ – Харків – Довжанський, яка співпадає з найдовшим європейським транспортним коридором Е-40.  

Відремонтована міжнародна траса М-03 Київ – Харків – Довжанський. Фото: Служба автодоріг

Зазначену автодорогу державного значення, з високою інтенсивністю та вантажонапруженістю автомобільного руху, відремонтовано міцним і надійним будматеріалом – щебенево-мастиковим асфальтобетоном. Крім того, ділянку траси поблизу Слов’янська облаштовано системою автономного вуличного освітлення на сонячних фотомодулях.

На а/д М-03 встановлено 38 автономних світильників на сонячних батареях. Фото: Служба автодоріг 

Варто додати, що цього року область відбудовувала інфраструктурні проекти під новим логотипом «Оновлена Донеччина». Зокрема, у вишиванки «одягнено» стели на кордоні з Харківською (а/д М-03), Дніпропетровською (а/д М-04) та Запорізькою (а/д М-14) областями.

Крім того, тривають роботи з облаштування північно-західних «воріт» Донецької області (а/д М-03 Київ – Харків – Довжанський, кордон із Харківщиною) унікальною автономною системою метеоконтролю, відеонагляду та освітлення. Сучасне обладнання працюватиме від невичерпних та чистих джерел енергії – сили вітру та випромінювання сонця.

На а/д М-03 встановлено автономну систему метеоконтролю, відеонагляду та освітлення. Фото: Служба автодоріг

Окрім траси М-03, у році, що минає, повністю відремонтовано ділянки автодоріг загального користування державного значення Н-15 Запоріжжя – Донецьк (у Великоновосілківському та Мар’їнському районах),  Т-05-14 Добропілля – Лиман (у Добропільському та Слов’янському районах), С051016 Торське – Кремінне (у Лиманському районі, в напрямку Луганської області). Також завершено роботи з улаштування нижнього шару покриття ділянок Т-05-25 Михайлівка – Селидове – Курахове (за маршрутами Новоселидівка – Курахове, Селидове – Михайлівка, Селидове – Цукурине) та Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь (за маршрутом Нікольське – Маріуполь).

Пріоритетами на 2018 рік у Донецькій області залишаються основні маршрути (сполученням північ-південь), у тому числі: Добропілля – Краматорськ – Слов’янськ – Лиман, Маріуполь – Курахове, Курахове – Покровськ, а також транспортні артерії у напрямку Луганської та Запорізької областей.

Крім того, наступного року заплановано ремонт 52,2 км М-03 Київ – Харків – Довжанський та заміна зношених елементів конструкцій двох десятків мостів.

Нагадаємо, у регіоні деякі застарілі споруди спрощеного типу замінюють на сучасні металеві гофровані конструкції. Гофротруби з нержавіючої сталі мають високі характеристики міцності, морозостійкості та водонепроникності.

Капітальний ремонт мостів і шляхопроводів

У 2017 році на Донеччині відбудовано 10 мостів і шляхопроводів (разом із перехідними об’єктами). Зокрема, у Лиманському районі в повному обсязі завершено капремонт 300-метрової споруди через р. Сіверський Донець, на автодорозі загального користування державного значення Т-05-13 Лиман – Бахмут – Горлівка, поблизу с. Закітне.

Капітально відремонтований міст через р. Сіверський Донець біля Закотного. Фото: Служба автодоріг  

Крім того, комплексно відновлено мости неподалік Лиману, біля Благодатного, у Бахмуті та Селидовому.

Капітально відремонтований шляхопровід через залізничні колії на а/д Т-05-13 поблизу Лиману. Фото: Служба автодоріг

Також завершено роботи з благоустрою територій навколо минулорічних об’єктів будівництва – біля Сіверська та Семенівки.

Роботи з благоустрою території  навколо мосту через р. Казенний Торець біля Семенівки  завершено. Фото: Служба автодоріг

Експлуатаційне утримання автодоріг та ліквідація ямковості

З початку року на автодорогах загального користування Донеччини ліквідовано 393 467 м2 ямковості, встановлено/замінено 6 606 дорожніх знаків та 3 783 напрямних стовпчики, облаштовано 11 220 м2 пішохідних переходів, відремонтовано 2 100 пог. м бар’єрного огородження, ліквідовано 170,2 км чагарникової порослі (результати осіннього комісійного огляду автодоріг).      

Децентралізація

З 1 січня 2018 року автодорогами загального користування місцевого значення опікуватиметься Донецька обласна державна адміністрація (Департамент розвитку базових галузей промисловості). У сфері управління Державного агентства автомобільних доріг України (у регіоні – Служби автодоріг у Донецькій області) залишаться автошляхи загального користування державного значення (реформовані транспортні коридори).

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області