УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Донецькій області

» Прес-центр » новини » Сучасні технології: на трасі М-03 встановлено унікальну автономну систему метеоконтролю, відеонагляду та освітлення

Сучасні технології: на трасі М-03 встановлено унікальну автономну систему метеоконтролю, відеонагляду та освітлення

Тривають роботи з облаштування північно-західних «воріт» Донецької області (а/д М-03 Київ – Харків – Довжанський, кордон із Харківщиною) унікальною автономною системою метеоконтролю, відеонагляду та освітлення. Проектне рішення запропоновано підрядником ТОВ «Газпромресурс» в партнерстві з компаніями Інтермедіаком-Україна та Rensol. Сучасне устаткування працюватиме від невичерпних та чистих джерел енергії – сили вітру та випромінювання сонця.

На сьогодні вітрогенератор (потужністю 1,8 кВт) та сонячні панелі (сумарною потужністю 1,2 кВт), що забезпечуватимуть безперебійне накоплення електроенергії, вже встановлено на міжнародній трасі М-03 поруч зі стелою. Накопичувачами енергії виступають два літій-іонних акумулятори (сумарною потужністю 11 кВт), які забезпечуватимуть безперебійну роботу системи під час несприятливих погодних умов.

Також підрядником виконано роботи з освітлення стели та прилеглої території: майданчик для автотранспорту облаштовано світильниками (потужністю 30 Вт кожен) з функцією регулювання яскравості, а літери стели – фасадними насадками з декоративним підсвічуванням гнучким світодіодним (холодним) неоном.

Керування системою здійснюється за допомогою головного контроллера з програмним забезпеченням розробки Rensol, що дозволяє звести нанівець людські та матеріальні ресурси і зробити етапи процесу контролювання повністю автономними.

Монтаж модулів метеоконтролю та відеонагляду заплановано на наступний рік з огляду на терміни їх виготовлення та доставки.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області