Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » новини » У межах Донеччини продовжується капремонт національної траси Запоріжжя – Маріуполь

У межах Донеччини продовжується капремонт національної траси Запоріжжя – Маріуполь

Від Нікольського до Маріуполя триває капітальний ремонт автодороги державного значення Н-08 за маршрутом Запоріжжя – Маріуполь. Вже 10 км національної траси мають підсилену основу дорожнього одягу та нижній шар асфальтобетонного покриття. Днями на об’єкті розпочнуться роботи з укладання й верхнього шару з міцного щебенево-мастикового асфальтобетону.

Роботи виконуються з суворим дотриманням вимог національних стандартів (підсилення дорожнього одягу шаром із органо-мінеральної суміші за технологією холодного ресайклінгу в установці) 

Як вже повідомлялось, протяжність ділянки капремонту становить 15 км (від смт Нікольське впритул до відремонтованої торік ділянки поблизу м. Маріуполь). Після комплексного відновлення траса відповідатиме параметрам дороги II категорії, матиме розширену та укріплену проїзну частину, перехідно-швидкісні смуги та виправлені віражі для «плавного входження у повороти». Окрім підсилення дорожнього одягу комплексне відновлення передбачає ремонт 7 автопавільйонів та улаштування системи водовідведення з ремонтом 13 залізобетонних водопропускних труб (у тому числі найстарішої 1963 року побудови). Згодом відновлену ділянку облаштують новими технічними засобами організації дорожнього руху (знаками, сигнальними стовпчиками, металевим бар’єрним огородженням), нове покриття промаркують сучасною пластиковою розміткою.

Капремонт а/д Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь за маршрутом Запоріжжя – Маріуполь у межах Донецької області, від смт Нікольське у напрямку Маріуполя, км 689+489-км 704+489 (дорога II категорії)

Станом на 23.07.2019 на об’єкті відфрезеровано – 12 км, підсилено шаром із органо-мінеральної суміші за технологією холодного ресайклінгу в установці – 11 км, улаштовано нижній шар асфальтобетонного покриття з крупнозернистої асфальтобетонної суміші типу А марки I –10 км

Замовник робіт – Служба автомобільних доріг у Донецькій області (структурний підрозділ Укравтодору). Переможець відкритих торгів – ТОВ «Славдорстрой». Роботи виконуються за рахунок Державного дорожнього фонду за окремою бюджетною програмою 3111190 «Покращення стану автомобільної дороги Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь за маршрутом Запоріжжя – Маріуполь».

Шановні водії! На об’єкті капремонту працює важка дорожня спецтехніка! Роботи виконуються «під рухом»! Будьте вкрай уважні за кермом: виконуйте вимоги тимчасових дорожніх знаків та зважайте на сигнали регулювальників!

Докладніше про об'єкт капремонту

Довідково

Після унормування Кабінетом Міністрів України питання протяжності автомобільних доріг загального користування державного значення та створення нових національних коридорів, колишня територіальна дорога Т-08-03 Запоріжжя – Маріуполь стала складовою національної траси Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через Кременчук) – Маріуполь. Загальна протяжність важливої транспортної артерії, яка пролягає територією Київської, Черкаської, Полтавської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей, дорівнює 644,4 км.

Довжина Н-08 у межах Нікольського та Мангушського районів Донецької області становить 41,5 км, з них 10,1 км відремонтовано торік поточним середнім ремонтом на під’їзді до Маріуполя (4,1 км) та на кордоні із Запорізькою областю (6,0 км). У зв’язку з прогнозованим зростанням перевезень пасажирів та вантажів, у 2036-ому році інтенсивність руху цією трасою очікується 4 618 авт./добу, що дорівнює 11 353 авт./добу легкових автомобілів. Наразі інтенсивність руху становить 3 249 авт./добу (приведених до легкових автомобілів).

Сторінка у Facebook  

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області