УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Донецькій області

» Прес-центр » новини » Укравтодор: з 1 серпня Служби автодоріг та облавтодори здійснюватимуть держзакупівлі через ProZorro

Укравтодор: з 1 серпня Служби автодоріг та облавтодори здійснюватимуть держзакупівлі через ProZorro

Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) з 1 серпня переходить на систему ProZorro. Про це 29 липня заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян на спільному брифінгу з в.о. Голови Державного агентства автомобільних доріг України Євгеном Барахом.

Впроваджена електронна система держзакупівель має стати дієвим механізмом запобігання та протидії корупції, що дозволить значно заощадити бюджетні кошти (в середньому по країні від 10 до 30%).

За підрахунками спеціалістів Укравтодору, на кожному тендері завдяки ProZorro буде зекономлено близько 20-30% (в окремих випадках економія можлива у два-три рази).

«Ми наполягли, щоб усі підприємства, що знаходяться у сфері управління Укравтодору, перейшли на ProZorro. Дорожня галузь повинна працювати як єдине ціле – єдині параметри для забезпечення якості, єдині параметри у закупівлях. Система повинна працювати єдиним прозорим організмом», – заявив під час брифінгу тимчасовий очільник Укравтодору Євгеній Барах.

За інформацією прес-служби дорожнього відомства, Державним агентством автомобільних доріг розроблено дворівневий контроль за закупівлями з використанням онлайн системи Е-Тендер – офіційного учасника системи публічних закупівель ProZorro. (Електронний торговельний майданчик Е-Тендер дозволить спеціалістам тендерного відділу Укравтодору спочатку перевірити документацію обласних Служб автодоріг на відповідність чинному законодавству і технічним вимогам дорожньої галузі для подальшої участі у відкритому процесі тендерних процедур на онлайн-платформі Prozorro).

Також під час брифінгу Євгеній Барах повідомив, що Держагентством спільно з правоохоронними органами розроблено єдину систему індикативних показників, яким має відповідати постачальник та підрядник.

«Завдяки цим вимогам, Укравтодор прагне виключити усі можливі маніпуляції під час торгів та викорінити усіх посередників з процесу закупівель», – зазначає прес-служба відомства.

Нагадаємо, на початку червня Укравтодор зобов’язав облавтодори перевести всі закупівлі матеріально-технічних ресурсів на електронну систему торгів ProZorro.

Довідка

Система ProZorro працювала у пілотному режимі з лютого 2015 року.  З 1 квітня 2016 року електронну систему публічних закупівель впровадили центральні органи влади та великі держкомпанії-монополісти. З 1 серпня в онлайн переводять відкриті торги й місцеві органи влади, комунальні підприємства тощо. В допомогу користувачам Інтернет команда ProZorro розробила низку інформаційних інструментів для дистанційного ознайомлення з новими нормами Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі». На Донеччині агенти  ProZorro розпочали навчання для замовників та представників бізнесу з 24 червня 2016 року.

Прес-служба САД у Донецькій області